רו"ח כפיר אברהם

פתיחת תיק במס הכנסה לעוסק פטור

פתיחת תיק במס הכנסה לעוסק פטור

עוסק פטור הוא עסק קטן, לרוב אדם יחיד ועצמאי, כאשר העוסק, פטור מגביית מע”מ על עסקאות, אך גם לא יכול להתקזז על מע”מ מההוצאות שלו.
ההגדרה של עוסק פטור נקבעת לפי מחזור עסקאות שנתי, בסכום הנקבע בכל שנה ומתעדכן בהתאם למדד המחירים לצרכן. נכון לשנת 2020, עוסק פטור הוא עוסק שמחזור העסקאות השנתי שלו אינו עולה על 100,491 ₪.
מבחינה מעשית, עוסק פטור גובה כסף על שירותיו ללא תוספת מע”מ והוא אינו חייב בתשלום מע”מ על עסקאותיו. ישנם עסקים שאינם רשאים להירשם כעוסק פטור וחייבים להירשם כעוסק מורשה – אלו בעיקר בעלי מקצועות חופשיים העובדים כעצמאים.
עוסק פטור הוא מעמד הנוגע להתנהלות מול מס ערך מוסף בלבד. על העוסק עדיין מוטלת החובה לדווח למס הכנסה ולביטוח לאומי על הכנסות וכמו כן הוא מחויב בניהול ספרים לפי סוג ומהות העסק.  

שירותים המוצעים לעוסק פטור:

  • פתיחת תיק עוסק פטור – סיוע וליווי מול מע”מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.
  • סיוע, ליווי וייעוץ בהתנהלות חשבונאית ופיננסית לעוסקים פטורים – ניהול ספרים ושאר אלמנטים חשבונאיים הרלוונטיים לעסק שלכם.
  • הכנת דו”ח שנתי למס הכנסה עבור עוסק פטור.
  • תיאומי מס ובקשות החזרי מס לעוסקים פטורים שהם גם שכירים.
  • הכנת והגשת הצהרת עוסק פטור שנתית.
  • ביצוע מעבר מסטטוס של עוסק פטור לסטטוס של עוסק מורשה או צורת התאגדות רלוונטית אחרת.


בין אם אתם עוסק פטור בתחילת הדרך ורוצים לוודא שאתם מתנהלים נכון, בין אם אתם עסק בצמיחה ורוצים את הליווי הטוב ביותר לקראת הפיכתכם לעוסק מורשה או אפילו חברה בע”מ ובין אם אתם רוצים גורם מקצועי שיבצע בקרה על אופן ההתנהלות שלכם מול רשויות המס, אני כאן לרשותכם.

רוצים לפתוח עוסק פטור? מחפשים ליווי מקצועי ומכוון לצמיחה שלכם בתור עוסק פטור?
נשמח לסייע לכם בפתיחת התיקים ברשויות וליווי שוטף.       
פנו עוד היום לפגישת ייעוץ מס במשרד רו”ח כפיר אברהם, בנייד 054-6723458.

שלחו לנו וואטסאפ
Call Now Button